آخرین وضعیت اتصال دستگاهها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

مهلت یک ماهه رئیس جمهور برای اتصال دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی شامگاه ۳۰ مهر به پایان رسید. این مهلت ۳۱ شهریور پایان یافته بود که آقای رئیسی آن را برای یکماه تمدید کرده بود.

طبق قانون بودجه ۱۴۰۱، دستگاه‌های اجرایی کشور مکلف بودند تا پایان شهریور به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت بپیوندند  که با توجه به کم کاری تعدادی از دستگاهها، رئیس جمهور تا پایان مهر مهلت دوباره داد.

به گفته آقای باقری اصل دبیر شورای اجرای فناوری اطلاعات، از مجموع ۱۷۳ دستگاه شناسایی شده، ۱۳۶ دستگاه باید خدمات خود را در قالب پنجره واحد تجمیع و سپس به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بپیوندند که طبق آخرین آمار‌ها ۹۵ دستگاه با کیفیت‌های مختلف به این درگاه ملی متصل شده اند.

پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی my.gov.ir یک درگاه ملی برای ارائه خدمات غیرحضوری دستگاه‌های اجرایی به مردم است که کاربر با یکبار احراز هویت می‌تواند از همه خدمات دستگاه‌هایی که به آن متصل شده اند استفاده کند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اردیبهشت ماه این درگاه ملی را به صورت آزمایشی راه اندازی کرده است.
طبق قانون، دستگاه‌های اجرایی باید یک سوم خدمات پرکاربرد خود را در قالب پنجره واحد تا ۳۱ شهریور به پنجره ملی متصل می‌کردند، اما هنوز این فرآیند کامل نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *