آماده‌ باش هلال احمر برای مخاطرات جوی در ۳ استان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی در استان‌های شمال شرقی، از آماده‌‎باش امدادگران این جمعیت برای امدادرسانی در حوادث جوی احتمالی در سه استان کشور خبر داد.

مهدی ولی‌پور با اشاره به هشدار هواشناسی در مورد بروز مداخلات جوی در سه استان کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور، سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، امدادگران در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی در حالت آماده‌باش قرار داد و امدادگران در این سه استان تهمیدات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی را اتخاذ کردند.
وی با بیان اینکه رانندگان نیز باید همراهی لازم را داشته و به هشدارها توجه کنند، شهروندان باید از حضور در اطراف مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند. همچنین از توقف خودروها در اطراف مسیل‌ها خودداری شود. مالکان و پیمانکاران ساختمان‌های نیمه کاره باید نسبت به جمع‌آوری اجسام با احتمال سقوط درپی وزش شدید باد اقدام کنند.
ولی‌پور با بیان اینکه احتمال بارش شدید باران و توفان‌های لحظه‌ای نیز در برخی از نقاط این استان‌ها وجود دارد، گفت:‌وقوع رعد و برق نیز در این استان‌ها دور از انتظار نیست.
به گفته رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، احتمال وقوع سیلاب و اختلال در ترددهای جاده‌ای نیز از دیگر مخاطرات پیش‌بینی شه در روز سه‌شنبه برای این  سه استان است و علاوه بر آن احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، احتمال اختلال در تردد جاده‌ای، خسارت به سازه‌های موقت، تاخیر و احتمال لغو پرواز و آسیب به صنعت کشاورزی نیز پیش‌بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *