افزایش ۲ برابری دوربین‌های جاده‌ای کشور

 معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور هوشمندسازی جاده‌ها و نصب دوربین را جزو اولویت‌های سازمان برشمرد و گفت: از سال گذشته تعداد سامانه‌های هوشمند جاده‌های کشور ۲ برابر شده است.

 رضا اکبری در نشست بررسی مسائل و مشکلات راه های غیرشریانی شمال غرب کشور با حضور روسای راهداری چهار استان در تبریز اظهار کرد: بیش از ۴۰ دوربین طی یک سال در جاده های کشور نصب شده است و این طرح در سراسر جاده ها ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: مباحث ایمنی راه، هوشمندسازی، مباحث مربوط به راه های روستایی و مباحث مربوط به نگهداری جاده ها در زمستان و تمهیدات مورد نظر باید توسط استان ها جدی گرفته شود.

به گزارش ایرنا، ۲۹۴ هزار کیلومتر راه در کشور وجود دارد که ۲۴۶ هزار کیلومتر آن فرعی و روستایی است که نگهداری از آنها سالانه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است ولی فقط یک دهم این میزان نیاز، مصوب می شود.

۳۳ نقطه پرخطر در آذربایجان شرقی وجود دارد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی طول شبکه راه استان را ۱۴ هزار کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۱۰ هزار کیلومتر آن راه روستایی و چهار نیز اصلی، فرعی و شریانی است.

اروجعلی علیزاده تعداد نقاط پرخطر استان را ۳۳ نقطه اعلام کرد و افزود: بزرگ ترین شبکه ارتباطی ما از سمت بازرگان به سمت مرکز کشور شروع می شود،

کرویدور جنوب به شمال از سمت میاندواب و ملکان و آذرشهر به سمت تبریز و نوردوز نیز جزو محورهای شریانی است که نیازمند تجهیزات و هوشمندسازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *