با ترشی انگور سیاه سفره تان را خاص و زیبا کنید

ترشی انگور سیاه یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده تبریزی می باشد که به ترشی انگور شانی نیز معروف است. شما می توانید این ترشی خوشمزه در ابتدای فصل پاییز همزمان با رسیدن انگور شانی تهیه کنید و در زمستان برای سرو در کنار بیشتر غذا ها آماده کنید. به شما پیشنهاد می شود که یک بار این ترشی تست کنید و از طعم بی نظیر و خواص خوب انگور سیاه نیز لذت ببرید. انگور سیاه برای کنترل قند و خون و دیابت بسیار مفید است. این ترشی با نبات سرکه تهیه می شود که بهتر است از ترکیب سرکه و آب استفاده کنید تا تیز نباشد. 
چی لازم دارم:
انگور شانی یا انگور سیاه ۱ کیلوگرم
نبات حتما ساده یا کم زعفران ۲۰۰ گرم
سرکه انگور و آب جوشیده سرد شده به مقدار مساوی

مرحله اول: آماده سازی انگور
ابتدا باید انگور شانی را بشورید و روی یک دستمال نخی پهن کنید و با کمک قیچی خوشه های بزرگ را به کوچکتر خرد کنید، این ترشی به همراه ساقه سرو می شود و نیاز به حبه کردن انگور نمی باشد. حبه های خشک شده و له شده را از خوشه ها جدا کنید تا طعم و مزه ترشی را خراب نکند.
مرحله دوم: مخلوط کردن
در ادامه برای این مقدار ترشی نیاز به یک ظرف شیشه ای ۳ لیتری دارید که بهتر است از قبل بشورید و استریل کنید زیرا چرب بودن ظرف باعث کپک زدن و خراب شدن ترشی می شود. انگور های خشک را داخل شیشه بریزید. آب را از قبل بگذارید تا بجوش بیاید و خنک شود و بعد ابتدا تا نیمه ظرف آب پر کنید و بعد سرکه قرمز یا سرکه خانگی بریزید.
مرحله سوم: تهیه ترشی انگور سیاه
در ادامه باید ظرف را پر کنید و روی ترشی نبات قرار دهید و روی درب ترشی یک نایلون قرار داده و درب ظرف را خوب بسته و کیپ کنید و برای ۱ الی ۲ ماه در جای خنک و تاریک قرار دهید تا ترشی برسد و بعد سرو کنید. به همین راحتی ترشی ترشی انگور سیاه حاضر شده و بهتر است بعد از باز شدن درب مصرف کنید و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی انگور سیاه یا انگور شانی با سرکه
هرچی این ترشی بیشتر بماند طعم و مزه بهتری به خود می گیرد.
گنجایش ظرف باید طوری باشد که بعد از ریختن آب و سرکه انگو ها داخل مایع غوطه ور شوند.
قبل از تکمیل شدن ۲ ماه نباید درب ظرف ترشی را باز کنید.
در بعضی از رسپی ها بجای نبات از شرکه و قند استفاده می کنند و لی کیفیت که نبات به ترشی می دهد بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *