بهترین روش های شستن گل کلم

اسنپ مارکت/ اگر عاشق آشپزی با مواد تازه ای چون میوه‌ها و سبزیجات هستید، نباید شستن آن‌ها را قبل از پختن فراموش کنید. مهم نیست که چقدر زمان می‌برد، همیشه باید سبزیجات و میوه‌های خود را قبل از طبخ یا استفاده به درستی بشویید و ضدعفونی کنید. چراکه سبزیجات و میوه‌ها دارای انواع باکتری‌‌ها، کرم‌‎ها و سایر حشراتی هستند که در شکاف‌های کوچک آن‌ها پنهان شده اند و شما آن‌ها را نمی‌بینید. همین عوامل می‌توانند منجر به بیماری‌هایی شوند که نتیجه مواد غذایی آلوده هستند.
چند نوع سبزیجات هستند که هنگام تمیز کردن به توجه ویژه ای نیاز دارند. گل کلم بنا به ظاهر و شکاف‌های زیادی که دارد، از جمله این سبزیجات به شمار می‌آید. شستن و ضدعفونی کردن گل کلم قبل از استفاده از آن، در هر نوع دستور پختی ضروری است.
روش‌های بسیاری برای تمیز کردن مطمئن این سبزی وجود دارد که ما در این مطلب از مطالب اسنپمارکت به آن‌ها خواهیم پرداخت. مفتخریم که ما را در ادامه همراهی کنید.
نحوه تمیز کردن گل کلم در خانه
گل کلم یکی از بهترین راه‌ها برای شروع کاهش کربوهیدرات و کالری در رژیم غذایی است. اگر حتی تا به حال یک بار هم  پوره گل کلم را خورده باشید، دقیقاً منظور این عبارت را متوجه می‌شوید، چراکه گل کلم از نظر طعم، خنثی است و بافت آن بسیار نزدیک به بافت سیب زمینی است.
درست است بسیاری از افراد عاشق طعم آن هستند اما یک چیز را شاید در مورد آن به صورت شفاف نمی‌دانند و آن هم این است که چگونه گل کلم را بشویند؟ دانستن نحوه شستن گل کلم در خانه یک مهارت ارزشمند برای آشپزهای خانگی است. از ساده ترین روش‌های ضدعفونی کردن گل کلم برای وعده‌های غذایی می‌توان به این سه مورد اشاره کرد:
تمیز کردن سبزیجات با سرکه
استفاده از سرکه یکی از روش‌های محبوب برای تمیز کردن سبزیجات است. این یک روش سریع و مؤثر برای تمیز کردن این سبزی به ‌شمار می‌آید. مراحل دقیق تمیز کردن گل کلم با سرکه این گونه است:
مقداری سرکه به نسبت یک (سرکه) به سه (آب) در یک کاسه بریزید.
سر گل کلم را در ماده سرکه فرو کنید.
اجازه دهید به مدت ۲ الی ۳ دقیقه در محلول خیس بخورد تا زمانی که مواد زائد را مشاهده کنید.
حال آن را با قرار دادنش در زیر آب جاری از شیر، کاملاً بشویید.
سپس آن را به قطعات کوچک خرد کرده و به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه در سرکه رقیق شده با آب غوطه ور کنید. سپس آبکشی کنید.
تمیز کردن سبزیجات با آب نمک
در این روش می‌توانید سبزیجات و میوه‌ها را برای مدتی در آب نمک خیس کنید و پس از گذشت ۱۰ دقیقه آن‌ها را بشویید. این محلول حاوی یک قاشق غذاخوری نمک و مقدار آبی است که سبزیجات در آن غوطه ور باشند.
تمیز کردن سبزیجات با مایع ضدعفونی کننده
برخی افراد استفاده از مایع ضدعفونی کننده تجاری را برای شستن و ضدعفونی کردن گل کلم ترجیح می‌دهند. اگر تصمیم بر این دارید که از مایع ضدعفونی کننده استفاده کنید، دستورالعمل آن را مطالعه نمایید.
مطمئن ترین روش های شستن و ضدعفونی کردن گل کلم
قطعاً این سؤال را از خود پرسیده‌ اید که از چه روشی برای شستن گل کلم استفاده کنم بهتر است؟ به طور حتم شستن گل کلم تنها با آب خالی و خشک کردن آن نمی‌تواند روش مطمئنی باشد. تمیز کردن گل کلم به دلایلی چون ماهیت متخلخل این سبزی و نزدیکی آن به خاک در زمان رشد، به دقت بیشتری نیاز دارد. باور کنید شستن کامل گل کلم به زمان و تلاش زیادی نیاز ندارد اما پاکسازی آن می‌تواند از بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *