ترافیک سنگین در جاده‌های مازندران

رییس پلیس راه مازندران، وضعیت ترافیک خودرو در هر سه مسیر منتهی به این استان را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد.

سرهنگ یدالله جهان تاب افزود: ترافیک خودور در جاده کندوان، آزادراه تهران شمال و فیروزکوه در زمان حاضر سنگین و در محور هراز نیمه سنگین گزارش شده است.

وی ادامه داد: در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان حدفاصل شهرستانک تا نساء، ترافیک خودرو سنگین است. 
رییس پلیس راه مازندران، وضعیت ترافیک در مسیر جنوب به شمال آزادراه تهران شمال در محدوده شهرستانک را سنگین اعلام کرد و گفت: در مسیر جنوب به شمال جاده هراز در محدوده های گالری امامزاده هاشم، آب اسک، شاهاندشت و بایجان و سه راهی چلاو نیز ترافیک خودرو نیمه سنگین گزارش شده است. 
سرهنگ جهان تاب با بیان اینکه محورهای شمالی در زمان حاضر فاقد هرگونه مداخلات جوی است، افزود: در مسیر جنوب به شمال جاده فیروزکوه در محدوده گیلاوند، ترافیک خودرو سنگین است.
وی همچنین از بروز تصادف رانندگی در جاده قائمشهر به بابل خبر داد و ببان کرد: دقایقی پیش به علت برخورد سه دستگاه خودرو با یکدیگر ، شاهد ایجاد ترافیک شدید در این محور بوده ایم که ماموران پلیس راه با حضور در محل، مشغول بازگشایی مسیر و تخلیه بار ترافیکی هستند.
 وی ادامه داد: در این تصادف رانندگی، چند نفر از سرنشینان مصدوم شدند. 
 مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.
برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.
مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.
رییس پلیس راه مازندران همچنین از اعمال محدودیت های ترافیکی پایان هفته از امروز چهارشنبه تا روز شنبه آینده ۲۷ تا ۳۰ مهرماه در محورهای ارتباطی این استان خبرداد. 

وی محدودیت های ترافیکی پایان هفته در جاده های مازندران را به شرح زیر اعلام کرد:
تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز امروز  چهارشنبه تا ساعت ۶ روز شنبه ۳۰ مهرماه از محورهای کرج، چالوس، هراز، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است. 
 
محور کندوان:
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴  روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۲۷ و ۲۸ مهرماه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همانروز از کرج و آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود. 
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه ۲۹ مهرماه  از کرج و ابتدای آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همانروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.
به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسد شدنی،  تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. 

محور هراز
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۲۹ مهرماه از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ همانروز از آب اسک به سمت رودهن  به صورت مقطعی یکطرفه انجام می شود.
تردد تمام کامیون و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۲۷ مهرماه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴  روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ همین ماه از محور هراز ممنوع است.

اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و در صورت عادی بودن وضعیت ترافیک، با هماهنگی، اجرای محدودیت ها لغو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *