جهش تولید در بیش از ۴میلیون هکتار دیمزار کشور

معاون امور زراعت وزیر جهادکشاورزی از برنامه ریزی برای اجرای طرح جهش تولید در ۴میلیون و ۲۰۰هزار هکتار دیمزار کشور خبر داد.

علیرضا مهاجر به خبرنگار ما در گنبدکاووس گفت: در صورت استقبال کشاورزان، اجرای این طرح تا ۵میلیون و ۲۰۰هزار هکتار اراضی دیم، افزایش خواهد یافت.

مهاجر افزود: طرح جهش تولید در دیمزارها، با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، به منظور بهره برداری حداکثری از دیمزار‌ها و افزایش تولید با تمرکز بر ۷محصول راهبردی، در حال اجرا است.

آرمین اکبری نیا، ناظر فنی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در طرح جهش تولید در دیمزار‌ها نیز گفت: تامین نهاده‌ها نظیر سم، کود و بذر غنی شده، مشارکت در امر بیمه محصولات و پرداخت تسهلات برای خرید ادوات کشاورزی، ازجمله کمک‌های این ستاد در قالب این طرح به کشاورزان است.

محمدرضا عباسی، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان نیز گفت: حدود ۶۰درصد از ۶۳۰هزار هکتار اراضی کشاورزی استان گلستان، دیم و ۳۵درصد از تولیدات زراعی استان در این اراضی است.

عباسی ادامه داد: پارسال، اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌های استان، افزایش ۱۵درصدی محصول را به دنبال داشته است.

وی افزود: امسال برنامه ریزی برای ۲۱۰هزار هکتار با محوریت، گندم، جو، کلزا، محصولات علوفه‌ای و گیاهان دارویی است.

عباسی اضافه کرد: افزایش تولید، تقویت امنیت غذایی، اشتغال پایدار و ماندگاری در روستا‌ها و جلوگیری از خروج سالانه یک میلیارد دلار ارز از کشور، ازجمله مزایای اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *