روادید برای سفر به عراق از مرز پرویزخان لغو شد

سرپرست فرمانداری قصرشیرین از لغو روادید برای سفر مسافران و گردشگران عراقی و ایرانی از مرز رسمی پرویزخان در این شهرستان به داخل و خارج از کشور خبر داد.

«محمد حیدری» روز چهارشنبه افزود: بر این اساس تمام مسافران و گردشگران عراقی که از مرز رسمی پرویزخان وارد کشورمان شوند و یا هموطنانمان که قصد سفر به اقلیم کردستان عراق را از طریق این مرز دارند می توانند با داشتن گذرنامه معتبر تردد کنند.

وی اظهار داشت: رایزنی ها و پیگیری های انجام شده توسط استاندار کرمانشاه با مقامات اقلیم کردستان عراق نتیجه بخش بوده و منجر به این اتفاق مبارک برای لغو روادید شده تا تردد مسافران و گردشگران ۲ طرف از جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق و همچنین از اقلیم کردستان عراق به داخل کشورمان به راحتی بتوانند تردد و سفر کنند.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: لغو روادید می تواند منجر به رونق بخش گردشگری و افزایش ترددها از این مرز به داخل کشور و اقلیم کردستان و همچنین گسترش مروادات تجاری و فرهنگی و سایر بخش ها شود.

حیدری ادامه داد: پیش تر نیز شاهد لغو روادید از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق بوده ایم.

او با بیان اینکه هم اکنون روزانه شاهد تردد ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر از افراد از مرز رسمی پرویزخان به داخل و خارج از کشور هستیم، اضافه کرد: در ایام تعطیلات تابستان این آمار به صورت میانگین تا ۸۰۰ نفر به صورت روزانه بود که لغو روادید می تواند شاهد افزایش سفرها بین ۲ طرف باشد.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۱۲۱ هزار و ۳۰ نفر از مرز رسمی پرویزخان تردد کرده اند که از این تعداد ۷۱ هزار و ۲۳۸ مسافر ایرانی و عراقی از این مرز به اقلیم کردستان عراق عزیمت کرده و ۴۹ هزار و ۷۹۲ نفر مسافر ایرانی و عراقی نیز از این گذرگاه وارد کشور شده اند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷هزار نفر جمعیت و ۱۸ ۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *