سودجویی یک شرکت دارویی و خیز بلند اعتیاد

اعتیاد به مواد مخدر، چالش جدی همه جوامع است. فرد معتاد به‌ جای آن‌که بتواند از عقل خود و هنجارهای جامعه برای بروز رفتارش پیروی کند، اسیر ماده‌ای است که او را کنترل می‌کند. برای همین اعتیاد سرمایه بزرگ هر جامعه‌ای یعنی اعضایش را هدف قرار می‌دهد و از مدار رشد و موفقیت خارج می‌کند. اما همیشه اعتیاد انتخاب آدم‌ها نبوده. در اواخر دهه ۹۰ میلادی یک شرکت دارویی در آمریکا که کسب و کار یک خانواده پرنفوذ بوده، با بحران مالی شدیدی مواجه می‌شود و برای جبران مشکلات مالی تصمیم می‌گیرد یک داروی ضددرد را با ترکیبی از مواد مخدر به‌فروش برساند تا سود بیشتر و فروش‌بالاتری داشته باشد. تصمیمی که به یک بحران اجتماعی ختم می‌شود. سریال «دوپسیک» روایتی داستانی و تکان‌دهنده از منفعت‌طلبی این شرکت دارویی و تباهی آدم‌های بسیاری است که با اعتماد به چرخه درمانی درگیر اعتیاد شدند.  

بحران آکسنی کانتین در آمریکا

سریال نگاهی جذاب و البته درس‌آموز به آن اتفاق تلخ دارد و با روایتی غیرخطی یک درام حقوقی و اجتماعی را شکل می‌دهد که در زمان‌های مختلف حول تصمیمات ریچارد ساکلی نفر اول شرکت داروسازی، پزشکی متعهد که در تلاش برای نجات مردم است و شخصیت‌های مختلف پیرامون این اتفاق در جریان است. رفت‌وبرگشت‌های سریال بین دادگاه، مشکلات خانوادگی، چالش‌های اعتیاد در شهری کوچک و توطئه‌های افراد سودجو در جریان است تا با ریتمی خوب مخاطب را با چند خُرده داستان که یک پیرنگ قوی مرکزیت آن‌ها را شکل می‌دهد جذب کند. همان‌طور که گفته شد سریال براساس اتفاقات واقعی ساخته شده اما روابط آدم‌ها و جزئیات دراماتیزه شدند تا جذابیت کار بیشتر شود. سریال به زیبایی تبعات فردی و اجتماعی تغییر میزان مصرف اکسی کانتین را نشان می‌دهد تا مخاطب با قربانیان اعتیاد از زوایای مختلف آشنا شود. شخصیت‌هایی که به موازات هم اما به اشکال مختلف درگیر این پدیده هستند و واکنش‌های متنوعی هم دارند که باعث می‌شود مخاطب خودش را بین این شخصیت‌ها پیدا کند و با تماشای سریال انگار آن روزها و شرایط را زندگی کند. اگر مایل به تماشای رایگان (برای کاربران اینترنت همراه) این سریال اجتماعی تکان‌دهنده و جذاب هستید می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

>>> تماشای سریال با زیرنویس فارسی

نکته ۱: برای تماشای فیلم با اینترنت همراه نیازی به خرید اشتراک ندارید. (حجم مصرفی شما تمام بهاء می‌شود). اگر در تماشای فیلم مشکل داشتید بسمارکتان را به‌روز کنید.
نکته ۲: اگر می‌خواهید با تلویزیون هوشمند فیلم تماشا کنید کافی‌ست اینترنت همراه را روی تلویزیون هات‌اسپات کنید و «بسمارک» را در مرورگرتان جست‌وجو کنید.
نکته ۳: اگر هم از اینترنت خانگی استفاده می‌‌کنید می‌توانید با کمترین قیمت ممکن یک اشتراک بگیرید. در این حالت حجم اینترنت مصرفی شما نیم بهاء خواهد بود.

برای تماشای فیلم و سریال‌های بیشتر به بخش «سینما و چهره» بسمارک بروید. این پیشنهادها را هم از دست ندهید:

نجات سیاره توسط «لاک‌پشت‌های نینجا»
نجات سیاره توسط «لاک‌پشت‌های نینجا»

۱۴۰۱/۰۶/۰۱ – ۲۳:۰۰

وقتی دلمان برای یک قاتل حرفه‌ای غنج می‌رود!
وقتی دلمان برای یک قاتل حرفه‌ای غنج می‌رود!

۱۴۰۱/۰۶/۰۲ – ۲۲:۰۰

انقلابی در تولید صحنه‌های اکشن و مبارزه‌ای
انقلابی در تولید صحنه‌های اکشن و مبارزه‌ای

۱۴۰۱/۰۶/۰۳ – ۲۲:۰۰

.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *