سوهان ارده،مقوی و انرژی زا

 سوهان ارده یکی از سوهان های بسیار خوشمزه و راحت می باشد که به سوهان عراقی نیز معروف است و خیلی راحت و ساده تهیه می شود و می توانید به صورت این سوهان مقوی را در خانه تهیه کنید.
مواد لازم برای تهیه سوهان ارده خانگی
شکر ۱ پیمانه
ارده ۱/۲ پیمانه
زعفران ۲ ق غذا خوری
خلال پسته و بادام به مقدار لازم
طرز تهیه سوهان ارده خوشمزه یا سوهان عراقی به روشی بسیار ساده
مرحله اول: کاراملی کردن شکر
ابتدا باید شکر را داخل یک تابه نچسب بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و اصلا نباید هم بزنید و بگذارید تا کم کم شکر ذوب شود و کاراملی شود و زمانی که اطرف شروع به کاراملی شدن و رنگ قهوه ای شد باید تابه را تکان دهید تا کارامل یکدست شود. زعفران را با کمی قند بسابید و برای خوشرنگ شدن آن با دو قطعه یخ دم کنید و صبر کنید تا یخ ذوب شود.
مرحله دوم: افزودن ارده و زعفران
در ادامه باید ارده را اضافه کنید و با لیسک خیلی سریع هم بزنید و در این مرحله باید سرعت المعل داشته باشید و سریع هم بزنید تا مواد یکدست شو بعد زعفران را اضافه کنی و‌هم بزنید. در ابتدا مواد گلوله می شود و باید صبر کنید و با هم زدن مداوم مواد دوباره به شکل اول باز می گردد، در این مرحله سوهان باید همانند حلوا ولی کمی شل تر وسط قابلمه جمع شود.
مرحله سوم: تهیه سوهان ارده
حالا باید یک کاغذ روغنی رو تخته یا سینی قرار دهید و مواد سوهان را روی آن پخش کنید و به دلخواه خلال های مختلف را روی آن بریزید و یک کاغذ روغنی دیگر روی سوهان قرار دهید و وردنه کشی کنید تا کمی نازک شود. در انتها باید تا زمانی که سوهان نرم است برش بزنید و برای ۱۵ دقیقه در دمای محیط آشپزخانه قرار دهید تا خشک شود و بعد به همراه یک لیوان چای سرو کنید. نوش جان
نکات کلیدی 
دقت کنید تا سوهان داغ است باید سریع برش بزنید وگرنه بعد از خشک شدن قابل برش زدن نمی باشد.
می توانید از ترکیب شکر و عسل استفاده کنید.
به دلخواه برای خوش عطر شدن این سوهان می توانید از کمی پودر هل تازه استفاده کنید.
از ارده با کیفیت استفاده کنید.
حتما خوب وردنه کشی کنید تا سوهان نازک شود و سریع خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *