شاهچراغ برای لاله‌های حرم آغوش گشود  

پیکرهای شهدای حمله تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) پس از تشییع و بدرقه باشکوه در شیراز و مشهد به زادگاه‌های آنها بازگشته و این آستان مقدس روز یکشنبه مهیای میزبانی از لاله‌هایی است که در این حرم و فضای مقدس روییدند و آسمانی شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس یکشنبه گفت:‌ پیکرهای ۶ تن از شهدای حمله تروریستی حرم شاهچراغ (ع) که از اهالی شیراز هستند ساعت ۹ صبح یکشنبه در این حرم مطهر به خاک سپرده می‌شوند.
اسماعیل محبی پور افزود: پیکرهای ۲ تن از شهدا نیز در شهرستان‌های مرودشت و فسا خاکسپاری خواهند شد.
وی با قدردانی از حضور باشکوه مردم شیراز و دیگر مناطق استان فارس در آیین تشییع و بدرقه ۱۱ شهید حرم مطهر شاهچراغ در روز شنبه هفتم آبان‌ماه گفت: پیکرهای ۲ شهید نیز به زادگاه آنها در استان کهگیلویه و بویراحمد منتقل شده و پیکر یک شهید نیز در استان کرمان به خاک سپرده می‌شود.
معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به شهادت ۱۳ تن و مجروح شدن ۳۰ نفر در حمله تروریستی چهارم آبان‌ماه در حرم شاهچراغ (ع)، اظهار داشت: پیکرهای ۲ شهید پیش از این روز جمعه به شهرهای تهران و همدان منتقل و تشییع شده است.
“آرتین” یکی از مجروحان این عملیات تروریستی است که علاوه بر رنج جراحت، داغ از دست دادن پدر، مادر و برادرش را نیز بر دل دارد.
بر این اساس، ‌اسامی شهدایی که پیکرهای پاک آنها یکشنبه هشتم آبان‌ ۱۴۰۱ در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز به خاک سپرده خواهد شد از این قرار است:‌
۱. زهرا اسمعیلی فرزند آقاجان اهل شیراز
۲. علیرضا سرایداران فرزند محمد حسن اهل شیراز
۳. مجتبی ندیمی فرزند مصطفی اهل شیراز
۴. حسن علی پورعیسی فرزند محمداسمعیل اهل گیلان
۵.  (دانش آموز) محمدرضا کشاورز فرزند مهدی اهل شیراز 
۶ . (دانش آموز) آرشام سرایداران فرزند علیرضا اهل شیراز 

بنا بر اعلام مسئولان، پیکرهای شهیدان محمد ولی کیاسی و بهادر آزادی شیری به ترتیب در مرودشت و فسا خاکسپاری می‌شود.
بر این اساس، پیکرهای امید خوب فرزند هوشنگ  اهل دهدشت و پدر وی، هوشنگ خوب فرزند خداداد اهل بهمه ای در استان کهگیلویه و بویراحمد و پیکر علی اصغر لری گوئینی فرزند عباس اهل سیرجان در استان کرمان آرام خواهند گرفت.
بر این اساس، پیکرهای پاک شهیدان سید فریدالدین معصومی و احسان مرادی پیش از این روز جمعه برای تشییع و خاکسپاری به تهران و همدان منتقل شده است.
غروب روز چهارشنبه (چهارم آبان ۱۴۰۱) فردی مسلح با حمله به زائران و خادمان حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز ۱۳ نفر از جمله چند کودک و زن را به شهادت رساند و بنا بر آخرین اعلام مسئولان استان فارس، ۳۰ نفر را مجروح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *