هر دو روز ۳ نفر در تصادفات تهران می‌میرند

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از ثبت هر دو روز ۳ فوتی در تصادفات تهران خبر داد و گفت: فوت عابران پیاده ۶ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ احسان مؤمنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ امروز در برنامه شهر امن در خصوص آمار تصادفات در شش‌ماهه نخست سال جاری گفت: در شش ماهه اول امسال، روزانه ۵۷ نفر مصدوم حوادث رانندگی داشتیم که به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: روزانه حدود ۲۱۵ مورد کروکی منجر به خسارت ترسیم شده است و خسارت‌هایی که معادل بالای ۲۰ میلیون تومان بوده است، به شرکت‌های بیمه اعزام کرده ایم.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: متأسفانه هر دو روز سه نفر در اثر حوادث رانندگی متوفی داشته ایم.

سرهنگ مؤمنی افزود: در بحث متوفیان رانندگی در شش ماهه نخست سال جاری ۴۴ درصد از این آمار مربوط به عابرین پیاده است که نسبت به سال قبل ۶ درصد افزایش را شاهد هستیم.

وی گفت: در بحث موتورسیکلت سواران ۴۳ درصد از متوفیان حوادث رانندگی موتورسیکلت سواران بوده اند و نسبت به سال قبل یک درصد کاهش داریم.

وی افزود: ۱۳ درصد از متوفیان حوادث را رانندگان و سرنشینان خودرو تشکیل می‌دهند که در این زمینه هم کاهش داشته ایم و فقط در بحث عابر پیاده افزایش داریم.

سرهنگ مؤمنی گفت: در بحث معابر همچنین ۵۴ درصد آمار مربوط به تصادفات در محورهای بزرگراهی بوده است و بیشترین آمار تصادفات نیز در بزرگراه آزادگان بوده است که ۱۰ درصد از کل تصادفات را شامل می‌شود و رتبه بعدی مربوط به بزرگراه امام علی (ع) است و ۴۰ درصد از تصادفات در خیابان‌های اصلی روی داده است.

وی گفت: علت اصلی تصادفات در محورهای بزرگراهی بحث سرعت غیرمجاز است که باعث ایجاد تصادفات می‌شود.

سرهنگ مؤمنی بیان داشت: ۴۸ درصد از تصادفات در شش ماهه نخست سال در ساعات شب و تاریکی هوا بوده و بیشترین ساعات هم از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۸ شب بوده که ۲۵ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده است.

وی بیان داشت: در مهرماه ما روزانه ۵۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی داشتیم که به مراکز درمانی منتقل شده اند و ۲۰۰ مورد روزانه کروکی خسارتی ترسیم کرده ایم که بالای ۲۰ میلیون تومان بوده است که به شرکت‌های بیمه ارسال کرده ایم و هفته‌ای ۱۰ نفر از شهروندان را در اثر حوادث رانندگی در مهرماه از دست داده‌ایم.

وی گفت: خبر خوش این است که با همراهی و همکاری مردم و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و اقدامات مؤثر و اثرگذار پلیس راهور تهران بزرگ، ما در مهرماه هم در بحث تصادفات جرحی و نیز خسارتی و فوتی کاهش بسیار چشمگیری را شاهد بوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *