پایان نقشه آدم‌ربایی یک زن و دخترانش با مرگ دختر ۳ ساله

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: اواسط آبان‌ماه سال‌جاری، مرگ مشکوک دختربچه سه ساله‌ای روی تخت یکی از بیمارستان‌های جنوب تهران به تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی گزارش داده شد که با اعلام این خبر، بلافاصله ماموران راهی بیمارستان شده و در تحقیقات ابتدایی متوجه شدند دختر بچه مذکور که آثار  ضرب و جرح روی بدنش مشهود است، به دلیل مسمومیت دارویی جان خود را از دست داده است.

سرهنگ ولیپور گودرزی با بیان اینکه ماموران با مشاهده شواهد چندین فرضیه از جمله کودک‌آزاری، آدم‌ربایی و … را مورد بررسی قرار دادند، گفت: همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد که این دختر بچه به همراه برادر پنج ساله‌اش که او هم حال نامساعدی داشته در بوستان ولایت رها شده و توسط فردی ناشناس به بیمارستان منتقل شده‌ است. این دو کودک هیچگونه مدارک هویتی به همراه نداشتند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و با اقدامات انجام شده، حال جسمی پسر پنج ساله بهبود یافته و مساعد است، گفت:‌ ماموران پلیس آگاهی تحقیقات خود را ادامه دادند تا اینکه متوجه شدند، خانواده این دو کودک ناشناس که از اتباع یکی از کشورهای همسایه بودند، چند روز قبل ربوده شدن فرزندان خود را به اداره یازدهم پلیس آگاهی گزارش کرده‌ بودند. با کسب این اطلاعات ماموران تحقیقات خود را ادامه داده و متوجه شدند که دو زن جوان با مراجعه به خانه این خانواده در جنوب تهران خود را نیکوکار  معرفی کرده و با ادعای خرید کفش برای کودکان، در یک زمان مناسب اقدام به ربودن این خواهر و برادر خردسال کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد، پس از این آدم‌ربایی افرادی با شماره‌های ناشناس با استفاده از کامپیوتر صدای خود را تغییر داده و با اعضای این خانواده تماس گرفته و  برای آزادی افراد ربوده شده درخواست یک میلیارد تومان وجه نقد کرده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات ماموران برای شناسایی و دستگیری آدم‌ربایان گفت:‌ ماموران با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم هویت فردی که این دو کودک خردسال را به بوستان ولایت منتقل کرده بود، مورد شناسایی قرار دادند. در ادامه مشخص شد که آدم‌ربایان از اعضای یک خانواده هستند. پس از آن نیز هویت این افراد و مخفیگاهشان به طور کامل مورد شناسایی قرار گرفت.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه ماموران برای دستگیری این افراد با مقام قضایی هماهنگی‌های لازم را انجام دادند، گفت: ماموران در عملیاتی وارد مخفیگاه این افراد شده و یک مرد و سه زن را که عامل قتل و ربودن دو  کودک خردسال بودند بازداشت و به مقر انتظامی منتقل کردند. این افراد تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن مشخص شد یکی از مجرمان که مادر دو زن دیگر بود، پس از آشنایی با مادر مقتول در یکی از بوستان‌های جنوب تهران،  از دختران خود خواسته با اجرای یک نقشه مجرمانه این دو کودک خردسال را برای دریافت یک میلیارد تومان بربایند.

وی با بیان اینکه برادرزاده، مادر خانواده نیز برای اجرای این نقشه با متهمان همدست شده است، افزود: بررسی‌های بیشتر مشخص کرد، این دو کودک خردسال پس از آدم ربایی هدف ضرب و جرح قرار گرفته و متهمان برای اینکه افراد ربوده شده به‌خواب بروند و بهانه‌گیری نکنند  به آنها داروی خواب آور خورانده‌اند. اما این داروها موجب مسمومیت دو کودک شده و آنها  پس از اینکه متوجه شدند حال دو کودک وخیم است آنها را با تاکسی اینترنتی به بوستان ولایت آورده و در آنجا رها کرده‌اند.

ولیپور گورزی با بیان اینکه برای این متهمان نیز پرونده‌ای تشکیل شده است، گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد و  متهمان نیز با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی  برای کشف جرائم احتمالی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *