کاهش چشمگیر ذخایر آب تهران

مدیر بهره برداری از تاسیسات آبفای منطقه ۴ تهران گفت: ذخایر تامین کننده آب شرب تهران حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

مختاری گفت: متاسفانه سومین سال متوالی خشکسالی را در حال تجربه هستیم، ولی سال گذشته و در همین تاریخ حداقل میزان ذخایر تامین کننده آب شرب شهر تهران ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب بوده، ولی امروز این مقدار به ۷۴۰ هزار متر مکعب کاهش پیدا کرده است و دلیل این کاهش چشمگیر، افزایش مقدار مصرف لحظه‌ای شهر تهران است که رقم رصد شده آن ۴۱ هزار و ۳۰۰ لیتر در ثانیه است.
مدیر بهره برداری از تاسیسات آبفای منطقه ۴ تهران افزود: میزان ورودی تامین آب شرب شهر تهران، ۲۹ هزار لیتر در ثانیه است و این اختلاف فاحش و بالایی را نشان می‌دهد که این اختلاف سبب افت میزان ذخایر آب تهران می‌شود و فرصتی برای ذخیره آب نیست
وی ادامه داد: در همین شرایط فقط کافی است با مدیریت مصرف روزانه در بخش‌های همگانی، عمومی، سازمانی و ارگانی، فقط به میزان ۲۰ درصد در طول روز، این میزان را پوشش دهیم و کمک کنیم تا سطح ذخیره مخازن آب شرب شهر تهران افزایش یابد.
مختاری اضافه کرد: متاسفانه مهر ماه خشک و بدون بارندگی را پشت سر گذاشتیم و پیش بینی‌های هواشناسی برای آبان ماه هم خوش بینانه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *