«خفاش سفید»، پهپاد جاسوسی جدید آمریکا

به نظر می‌رسد نیروی هوایی ارتش آمریکا در آستانه رونمایی از پهپادهای جاسوسی جدید خود به نام “خفاش سفید” است.

بهترین راه برای مقابله با شایعات، گفتن حقیقت است. به نظر می‌رسد همین ایده در پشت ویدیوی جدیدی است که توسط “مرکز ارتقای تجهیزات و پرسنل نیروی هوایی ایالات متحده” (PACE) منتشر شده است.

این ویدئو شیوه جمع‌آوری اطلاعات، نظارت و شناسایی در جبهه‌های جنگ را از دیرباز تاکنون روایت می‌کند که در طول دهه‌ها بهبود یافته است. ایالات متحده اکنون بسیار جلوتر از روزهایی که بالن به هوا می‌فرستاد تا بفهمد پشت خطوط دشمن چه می‌گذرد، است. رقبای ایالات متحده در آن سوی دنیا هستند و ارتش این کشور به دنبال توانایی “یافتن غیر قابل تشخیص‌ها” است.

اما در پایان این ویدئو که می‌توان از آن به عنوان یکی از ویدئوهای تبلیغاتی نظامی یاد کرد، راوی به طور خاص به “خفاش‌های سفید” اشاره می‌کند. اگر اخبار را دنبال کرده باشید، پهپاد “RQ-۱۸۰” با نام مستعار “خفاش سفید” (White Bat) در سپتامبر امسال در نزدیکی فیلیپین مشاهده شد که بر اساس گزارش‌ها، دارای قابلیت‌های رادارگریزی، پرواز در ارتفاع بالا و پرواز طولانی مدت است.

بر اساس گزارش‌ها، پهپاد “RQ-۱۸۰” با استفاده از بودجه طبقه‌بندی شده و محرمانه توسعه یافته است و مدتی است که توسط ارتش ایالات متحده استفاده می‌شود. فاصله میان دو بال “خفاش سفید” ۴۰ متر گزارش شده و گفته می‌شود دارای استقامت پروازی ۲۴ ساعته است و در حال حاضر هفت فروند از این نوع پهپاد جاسوسی در حال استفاده هستند.

با افزایش تعداد گزارش‌ها مبنی بر مشاهده این پهپاد، نیروی هوایی ایالات متحده احتمالاً به این باور رسیده است که اکنون زمان خوبی برای به اشتراک گذاشتن جزئیات در مورد خفاش‌های سفید است.

همچنین تصویر یک هواپیمای بدون سرنشین بزرگ برای کمی بیش از یک ثانیه در این ویدیو ظاهر می‌شود که شبیه به هواپیمای بدون سرنشین “SR-۷۲” است. انتظار می‌رود این پهپاد مافوق صوت که توسط شرکت “لاکهید مارتین” در حال توسعه است، «پسر پرنده سیاه”(Son of Blackbird) نامیده شود و توانایی رسیدن به سرعت شش ماخ را داشته باشد. انتظار می‌رود این پهپاد تا سال ۲۰۲۵ به پرواز درآید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *