دانستنی‌های جدید در مورد نحوه پارک کردن خودرو

با کم شدن جای پارک در کنار خیابان ها پارکینگ های متعددی ساخته شده اند تا این مشکل حل شود. اکنون با حل تقریبی مشکل جای پارک نکته مهم دیگری به وجود می آید و آن هم نحوه پارک کردن خودرو در این پارکینگ ها است.

راه های مختلفی برای رانندگی کردن و استفاده از وسیله نقلیه وجود دارد و به همان نسبت روش های گوناگونی نیز برای پارک کردن خودرو ایجاد شده است با این حال اینکه چه کسی کار را به درستی انجام می دهد، فرق دارد. قراردادن خودرو در محل های مشخص شده پارک به صورت های مختلف قابل انجام است اما چه روشی برای راحتی راننده و همچنین سلامت خودرو پیشنهاد می شود؟ به طور طبیعی راننده ها با سر خودرو یا انتهای خودرو وارد جای پارک می شوند اما کدام روش بیشتر توصیه می گردد ؟

کمی به ایمنی خودرو فکر کنید،‌ کارشناسان پیشنهاد می دهند برای امنیت بیشتر با دنده عقب وارد جای پارک شوید. با این حرکت موقع خروج دید بیشتری را برای خود ایجاد می کنید و همچنین هنگام پارک راحت تر خواهید بود. زمانی که شما از پارک خارج می شوید ممکن است پشت سر شما خودرویی ایستاده باشد یا آدمی در حال تردد باشد به همین دلیل احتمال تصادف در هنگام خروج با دنده عقب بیشتر خواهد شد. همچنین قرار گرفتن دوربین ها و سنسورهای مختلف بر روی سپر عقب نشان می دهد که حتی خودروسازان نیز به شما توصیه می کنند تا با استفاده از دنده عقب وارد جای پارک شوید.

نوع طراحی خودرو و هدایت پذیری چرخ های جلو از دیگر نکاتی است که باید در ذهن داشته باشید. به طور کلی هدایت خودرو به سمت عقب برای پارک کردن به خاطر هدایت پذیری رخ های جلو بسیار راحت تر است. برای راننده های تازه کار ممکن است پارک کردن در چنین شرایطی بسیار سخت و دردسر آفرین باشد اما با چندبار تمرین این مشکل از بین خواهد رفت.

در این میان برخی کارشناسان اما اعتقاد دارند پارک کردن خودرو با سر در جا پارک های زاویه دار با سر خودرو بسیار آسان تر و بیرون آمدن از جای پارک نیز ساده تر و کم خطر تر خواهد بود. جا پارک های زاویه دار برای افزایش میزان بهروری یک پارکینگ استفاده می شود و تعداد خودروی بیشتری را در خود جای می دهد. با این حال همیشه هنگام پارک کردن خودرو مشکلاتی وجود دارد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

طبق تحقیقات انجام شده یکی از اعصاب خردکن ترین اتفاقات رانندگی، ماندن در ترافیک ایجاد شده توسط راننده ای است که در حال رفتن به جای پارک با دنده عقب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *