دوج چارجر ۲۰۲۲ SRT Hellcat با ۷۹۷ اسب بخار قدرت رونمایی شد

پرچم‌دار مدل‌های دوج چارجر ۲۰۲۲ با قدرت ۷۹۷ اسب‌بخار و بدنه‌ پهن رونمایی شد.
 
دوج چارجر SRT Hellcat مدل ۲۰۲۲ که به صورت استاندارد با ۷۱۷ اسب بخار قدرت عرضه می‌شود، یک سدان خانوادگی است. نه تنها صندلی عقب و صندوق عقب بزرگ آن برای بردن بیش از دو نفر به سفر یا صرف ناهار عالی است، بلکه آنقدر شتاب می‌گیرد که همان مسافران در خواست کاهش شتاب را دارند!

این خودرو قادر است در  ۳.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. در حالی که این همه قدرت ممکن است برای برخی بیش از حد باشد، چارجر تنها با بدنه عریض در واقع نسبت به اندازه خود به طرز شگفت انگیزی خوب کار می‌کند.

چارجر SRT Hellcat ۲۰۲۲ در مقایسه با خودرو‌های لوکس گران قیمت و با عملکرد بالا مانند مرسدس-AMG GT۶۳ S و پورشه پانامرا توربو S ارزش بسیار بالایی در خرید دارد. حیف که به نظر می‌رسد فضای داخلی آن همانند خودرویی است بسیار ساده طراحی شده است.

برخلاف مدل سال گذشته، چارجر SRT Hellcat اکنون در مدل استاندارد با امکانات امنیتی لوکس بالا عرضه می‌شود. در غیر این صورت سدان فوق العاده قدرتمند بدون تغییر وارد سال مدل می‌شود. بدون شک، جذابیت اصلی Hellcat سوپرشارژ موتور ۶.۲ لیتری V-۸ است که می تواند  ۷۱۷ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ پوند فوت گشتاور تولید کند.

مدل Redeye دارای یک نسخه پیشرفته از موتور Hellcat است که ۷۹۷ اسب بخار و ۷۰۷ پوند فوت تولید می‌کند. بدیهی است که این مدل خودرو در نسخه نهایی از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب هدایت می‌شوند.

در داخل، SRT Hellcat از طراحی و فضای سرنشین یکسانی با نسخه های قبل دارد؛ با این حال، دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های استاندارد مطلوب و برخی گزینه‌های شخصی سازی شده است. هر چارجر SRT Hellcat دارای سرعت سنج ۲۸۴ کیلومتر در ساعت، روکش چرمی و صندلی‌های جلو دارای گرمکن و تهویه است. فضای داخلی کابین با نقاطی برای نگهداری اقلام کوچک برجسته شده است و می توان هفت چمدان را در صندوق عقب بزرگ قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *