سامسونگ اولین کارخانه تولید باتری خودرو را راه اندازی می کند

بنا بر گزارشات منتشر شده دو شرکت مشهور استلانتیس و سامسونگ قرار است در ایالات متحده کارخانه تولید باتری بسازند.

استلانتیس، ابرشرکت خودروسازی با شرکت کره‌ای سامسونگ SDI برای راه اندازی کارخانه تولید باتری در ایالات متحده به توافق رسیده است و این همکاری باید تا سال ۲۰۲۵ به نتیجه برسد.

این هفته، استلانتیس اعلام کرد که با کارخانه LG Battery در ایالات متحده همکاری می‌کند و در حال حاضر یک سرمایه گذاری مشترک با Samsung SDI انجام داده است. قابل ذکر است که استلانتیس با شرکت رقیب سامسونگ یعنی ال جی از کره جنوبی کار کرده است. استلانتیس با سامسونگ نیز در حال ساخت کارخانه تولید باتری است و اعلام کرده که بعدتر محل کارخانه را اعلام می‌کند. انتظار می‌رود این تاسیسات تا سال ۲۰۲۵ با ظرفیت اولیه تولید ۲۳ گیگاوات ساعت در سال به بهره برداری برسد. سپس این میزان به ۴۰ گیگاوات ساعت در سال افزایش می‌یابد.

استلانتیس گامی دیگر در جهت حفظ بهره وری باتری‌ها برداشته است. این باتری‌ها سرانجام به کارخانه‌های خودروسازی در ایالات متحده، کانادا و مکزیک می‎رسند. این گروه انتظار دارد ۴۰ درصد از فروش خود در ایالات متحده تا سال ۲۰۳۰ مربوط به “خودرو‌های برقی” باشد و تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۳۰ میلیارد دلار در برق و نرم افزار سرمایه گذاری خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که هزینه کارخانه‌های جدید باتری چقدر است. در اروپا، استلانتیس کارخانه تولید باتری Automobile Sales Corporation را می‌سازد و با یک سرمایه گذاری مشترک با Total. ACC می‌خواهد کارخانه‌های تولید باتری در دوورین در فرانسه و کایزرسلاترن در آلمان بسازد. هر یک از این‌ها باید ظرفیت تولید بیش از ۵۶ گیگاوات ساعت در سال داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *