نام مشکی نشان از سال ۲۰۱۶ توسط رولزرویس بکار گرفته شده و اولین بار ریث کوپه مفتخر به دریافت چنین نشانی شده است. پس از آن کانورتیبل دون با پسوند مشکی نشان عرضه شده و خودروهای بعدی نیز شاسی‌بلند کولینان و نسل قبل گوست سدان بوده‌اند. حالا پنج سال گذشته و تریم مشکی نشان هنوز هم اهمیت بالای خود برای رولزرویس را نشان می‌دهد. این برند بریتانیایی می‌گوید ۲۷ درصد خودروهای فروخته شده‌اش در سراسر جهان از نوع مشکی نشان هستند.

با در نظر گرفتن این موفقیت، نسل جدید گوست هم با این لباس با ابهت رونمایی شده است. با رولزرویس گوست مشکی نشان ۲۰۲۲ آشنا شوید خودرویی که با قدرت بیشتر، استایل مخوف‌تر و البته دینامیک سواری ارتقا یافته به شدت دلبری می‌کند.

نیروبخش گوست مشکی نشان جدید همان پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶.۸ لیتری توئین توربوی مدل پایه است اما قدرت و گشتاور آن هم‌اکنون به ۵۹۲ اسب بخار و ۹۰۰ نیوتون متر رسیده که نسبت به مدل پایه بهبود ۲۹ اسب بخاری را نشان می‌دهد. این نیروگاه آهنین با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک بازنگری شده ZF همکاری می‌کند. گیربکس یاد شده دارای حالت Low است که معادل اسپورت در سایر خودروها بوده و باعث می‌شود قدرت تا ۵۰ درصد سریع‌تر در دستان راننده قرار گیرد. این حالت فقط در مدل‌های مشکی نشان دیده می‌شود.

ما مدت کوتاهی پشت فرمان گوست مشکی نشان جدید نشستیم و باید گفت بهبودهای رخ داده در آن سریعاً قابل‌درک هستند. گشتاور پیشرانه در دورهای پایین‌تر عرضه شده و تنها از دور ۱۹۰۰ در دسترس است. پیشرانه نیز صدای گیراتری تولید می‌کند که دلیل آن اگزوز ارتقا یافته است. این خودرو از نظر دینامیکی حس بهتری دارد. مهندسان رولزرویس سیستم تعلیق را تغییر داده‌اند تا حرکات بدنه کاهش یافته و سیستم فرمان نیز تیزتر باشد. گوست مشکی نشان پایدارتر و چابک‌تر بوده و در واقع می‌توان آن را خودرویی اسپورت هم دانست هرچند خود رولزرویس از این واژه استفاده نخواهد کرد.

در نگاه اول تغییرات بصری زیادی نسبت به مدل استاندارد دیده نخواهد شد اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان بهبودها را درک کرد. رینگ‌های ۲۱ اینچی گوست مشکی نشان ابهت بیشتری داشته و ۲۲ لایه کربن در ساختار آن بکار رفته است. جلوپنجره نورانی نیز اگرچه از مدل استاندارد گرفته شده اما میله‌های نورانی آن با ۱۵۲ چراغ LED روشن می‌شوند.

رنگ جدید مشکی نیز طبق گفته رولزرویس تیره‌ترین رنگ در کل صنعت خودرو بوده و فرایند رنگ‌آمیزی خودرو با ۴۵ کیلوگرم رنگ شروع شده است. چهار کارمند رولزرویس با دقت و با دستان خود این رنگ را روی بدنه پاشیده‌اند. این فرایند سه تا پنج ساعت طول کشیده و نتیجه به دست آمده فوق‌العاده بوده است.

خریداران می‌توانند بدنه گوست مشکی نشان خود را با ۴۴ هزار رنگ مختلف شامل طرح‌های دو رنگ مزین کنند. رولزرویس همچنین تمامی نشان‌های روی بدنه از مجسمه مشهور جلوی کاپوت گرفته تا مونوگرام R دوبل در عقب را به رنگ مشکی درآورده است.

پوشش سقف ستاره‌ای نیز همچنان در کابین دیده می‌شود اما طرح نورانی گوست در داشبورد حذف شده و جای خود را به لوگوی اینفینیتی داده است. کابین نیز کاملاً قابل شخصی‌سازی بوده و چند صد طرح و رنگ را می‌توان سفارش داد. قیمت این خودرو اعلام نشده اما می‌دانیم که آپشن مشکی نشان ۴۳ هزار دلار به بهای ۳۳۲۵۰۰ دلاری رولزرویس گوست استاندارد اضافه می‌کند.