مینی کوپر جدید بدون پوشش های استتاری شکار عکاسان شد

مینی کوپر را می‌توان از آن دسته خودروهایی دانست که تقریباً همه نسل ها آن را دوست دارند و در تمام طول دوران حیاتش از جمله هاچ بک های جذاب و دوست داشتنی قلمداد شده است.

پس از انتشار چند تصویر با پوشش های استتاری بسیار سنگین از نسل جدید مینی کوپر، حال در اتفاقی عجیب و غیرمنتظره، نسخه نهایی این خودرو بدون هیچ گونه پوشش استتاری در چین رؤیت و شکار عکاسان شده است.

طراحی ظاهری مینی کوپر جدید

در نمای جلوی خودرو همچنان همان چراغ‌ های گرد و همیشگی مینی حفظ شده، با این تفاوت که حالا گرافیک داخلی آن ها تغییر کرده است و مدرن تر جلوه می‌ نمایند. بخش اعظم جلوپنجره با یک پنل همرنگ بدنه پوشیده شده و سپر طراحی ساده‌ تری به خود گرفته است. تغییر دیگر هم آن که برخلاف نسل های قبلی، چراغ های جلو به صورت کامل توسط کاپوت در بر گرفته نشده اند.

در نمای کناری خودرو شاهد طراحی یکپارچه ستون ها و شیشه های کناری هستیم و همگی یکدست مشکی جلوه می‌ نمایند. مینی کوپر را می‌ توان از معدود هاچ بک های سه‌در دانست که همچنان نیز قرار است با همین رویه به تولید رسد. نکته دیگر آن که به نظر می رسد برای بزرگ تر شدن فضای داخلی و به طور کل، افزایش فاصله محوری، اوورهنگ های این نسل از مینی کوپر کوتاه تر شده اند. 

در نمای عقب شاهد فرم کاملاً جدید چراغ های عقب هستیم. چراغ ها فرمی ذوزنقه ای دارند و گرافیک آن ها ما را به یاد فیلم های مرد عنکبوتی یا همان اسپایدرمن می اندازد.

همچنین چراغ ها به وسیله یک نوار مشکی براق به یکدیگر متصل شده اند تا مینی نیز از این ترند فراگیر در صنعت طراحی خودرو (چراغ های عقب به هم پیوسته)، که حالا در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است، جا نماند.

نکته آخر آن که پسوند S در انتهای عبارت COOPER نیز نشان دهنده آن است که با نسخه ای اسپرت از مینی کوپر مواجه هستیم.

نمای داخلی مینی کوپر جدید

در همین ابتدا به نظر می آید طراحی داخلی مینی کوپر جدید، هم ساده تر شده است و هم منظم تر؛ یک نمایشگر دایره ای بسیار بزرگ در مرکز داشبورد به صورت ایستاده نصب شده است و پشت فرمان نیز خبری از صفحه آمپر نیست و جای آن را هدآپ دیسپلی گرفته است.

 
قوای فنی و زمان عرضه
مینی اعلام کرده است نسل جدید مینی کوپر در سال ۲۰۲۳ و با دو نوع پیشرانه برقی و بنزینی ارائه خواهد گردید و احتمالاً شاهد اشتراک قوای فنی این خودرو با محصولات ب ام و خواهیم بود.
مینی جدید در کارخانه آکسفورد این شرکت در بریتانیا به تولید خواهد رسید و طبق اعلام مینی، این کمپانی قصد دارد تا سال ۲۰۲۷ سهم مدل ‌های تمام الکتریکی خود را به پنجاه درصد از کل تولیداتش برساند و همچنین تا سال ۲۰۳۰ به برندی تمام الکتریکی بدل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *