نسخه ویژه «تسلا مدل Y» برای بازار چین

تسلا نسخه‌ی جدید خودروی Tesla Model Y را با عملکرد بهتر و طراحی بهبودیافته رونمایی کرد. این خودرو در انحصار بازار چین است.
 
شعبه‌ی چین تسلا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی در وی‌چت، نسخه‌ی جدید خودروی Tesla Model Y را منحصراً برای بازار چین رونمایی کرد. خودروی جدید تسلا طراحی بهبود یافته و عملکرد بهتر دارد. قیمت خودرو تسلا مدل Y جدید در مقایسه‌ با نسخه‌ی قبلی هیچ تغییری نکرده است.

این نخستین بار نیست که تسلا نسخه‌ی بهبودیافته‌ای از خودروهایش را با تمرکز بر بازار چین رونمایی می‌کند. خودروساز بزرگ آمریکایی ماه گذشته تسلا مدل ۳ را بازطراحی و در بازار چین و اروپا عرضه کرد. آن خودرو هنوز در آمریکا عرضه نشده است.

بر اساس آنچه تسلا می‌گوید، صفر تا ۱۰۰ مدل Y جدید ۵٫۹ ثانیه طول می‌کشد. به گفته‌ی تحلیلگران خودرو، شتاب‌گیری تسلا مدل Y جدید «کمی» بهتر از قبل شده است. این خودرو رینگ‌های جدیدی دارد و همچون نسخه‌ی جدید تسلا مدل ۳ از نوار نوری LED روی داشبورد استفاده می‌کند.

قیمت پایه‌ی تسلا مدل Y جدید ۲۶۳٬۹۰۰ یوان (حدوداً ۳۷٬۰۰۰ دلار) است. مدل ویژه‌ای از این خودرو که روی مسافت تمرکز دارد، با قیمت ۲۹۹٬۰۰ یوان (حدوداً ۴۲٬۰۰۰ دلار) و مدلی دیگر که روی سرعت تمرکز دارد، با قیمت ۳۴۹٬۰۰۰ یوان (حدوداً ۴۹٬۰۰۰ دلار) عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *