هنسی ماموت 1000، سریع‎ترین پیکاپ دنیا با شتاب 3.2 ثانیه‌ای

پیکاپ رم ۱۵۰۰ TRX یکی از قوی‌ترین پیکاپ‌های حال حاضر دنیاست. موتور ۶.۲ لیتری V8 موجود در زیر کاپوت این پیکاپ تنومند توانایی تولید ۷۰۲ اسب بخار قدرت و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. اما شرکت هنسی که مقر آن در تگزاس آمریکا واقع شده، معتقد است این ارقام چندان کافی نیستند و می‌توان آنها را ارتقا داد! به همین خاطر، این تیونر معروف با ارائه پکیجی، قدرت موتور رم ۱۵۰۰ TRX را به ۱۰۱۲ اسب بخار و گشتاور آن را ۱۳۱۳ نیوتن متر رسانده است که شتاب صفر تا صد ۳.۲ ثانیه‌ای را تحویل راننده می‌دهد! این شرکت از پروژه جدید خود با نام ماموت ۱۰۰۰ یاد می‌کند.

اولین اطلاعات از ماموت ۱۰۰۰ اردیبهشت ماه گذشته منتشر شد. در آن مقطع جزئیات چندانی از تغییرات اعمال شده روی موتور این خودرو در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته بود، ولی حالا می‌دانیم که یک سوپرشارژر ۲.۶۵ لیتری به موتور ۶.۲ لیتری افزوده شده و انژکتورها نیز ارتقا پیدا کرده‌اند. در کنار این‌ها در سیستم مکش نیز تغییراتی به منظور بهبود جریان هوا اعمال شده است.

هنسی می‌گوید با اتکا به این موتور قدرتمند، ماموت ۱۰۰۰ قادر است در عرض تنها ۳.۲ ثانیه سرعت خود را به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند. همچنین این سوپر پیکاپ آمریکایی قادر است در عرض ۱۱.۴ ثانیه و با حداکثر سرعت ۱۹۳ کیلومتر در ساعت مسیر یک چهارم مایل را طی کند. با این رکوردها باید گفت ماموت ۱۰۰۰ عنوان سریع‌ترین پیکاپ جهان را در اختیار دارد.

هنسی می‌گوید ماموت ۱۰۰۰ فقط برای شتابگیری و گاز دادن در مسیرهای آسفالته نیست، بلکه خریداران می‌توانند روی قابلیت‌های آفرود آن نیز حساب ویژه‌ای باز کنند. البته این امر مستلزم سفارش پکیج Stage 2 است. این پکیج مواردی مثل سپرهای جلو و عقب اختصاصی، چراغ‌های LED، کیت تنظیم ارتفاع در جلو، رکاب‌های برقی و تایرهای حجیم ۳۷ اینچی مخصوص آفرود را در بر می‌گیرد.

آن‌طور که هنسی اعلام کرده، از ماموت ۱۰۰۰ تنها ۲۰۰ دستگاه تولید خواهد شد. به گفته این کمپانی تاکنون برای صد دستگاه سفارش دریافت شده است. هر دستگاه ماموت ۱۰۰۰ به مدت دو سال یا ۲۴ هزار مایل (۳۸ هزار کیلومتر) کارکرد وارانتی خواهد داشت. قیمت این پیکاپ آتشین از حوالی ۱۵۰ هزار دلار آغاز می‌شود، یعنی چیزی در حدود دو برابر TRX استاندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *