هیوندای از نسخه ویژه سوناتا مدل ۲۰۲۲ تریم ان لاین با نام “نایت ادیشن” رونمایی کرد. این محصول در بازارهای هدف بصورت تقریبا محدود ارائه می شود. برای مثال آمریکا میزبان ۱۰۰۰ دستگاه نایت ادیشن خواهد بود.

قیمت این هیوندای از ۳۵۷۵۰ دلار آغاز می شود. نایت ادیشن یک تریم استاندارد ویژه محسوب می شود زیرا از یک سو توسط کارخانه اصلی معرفی شده و از سوی دیگر با نسخه عادی ان لاین تفاوت هایی دارد.

نایت ادیشن در واقع همان نسخه استاندارد ان لاین ۲۰۲۲ است که رنگ و سایه های تیره بازیگر اصلی آن محسوب می شوند. برای قسمت های اسپرت مانند لیپ عقب، قاب آینه ها و بخش مرکزی رینگ ها از جزئیات فیبرکربن استفاده شده است. کالیپرهای سیستم ترمز نیز قرمز رنگ هستند که در منظره تمام تیره این خودرو بسیار خودنمایی می کنند.
 
رینگ های ۱۹ اینچی آلومینیومی نیز به رنگ مشکی مات انتخاب شده اند.

لوگوی هیوندای در قسمت دماغه نیز برخلاف معمول که کرومی و براق است، جای خود را به یک نمونه تیره رنگ داده است.

در قسمت پیشرانه از نموه ۲.۵ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر با ۲۹۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۴۲۲ نیوتن متر استفاده شده که این مجموعه با جعبه دنده ۸ سرعته دوکلاچه اتوماتیک در ارتباط با محور عقب، هماهنگ می شود.

این اعداد برای یک سدان پرقدرت خیابانی کاملا مناسب و جذاب است.

سیستم ترمز از روترهای ۱۳.۶ اینچی در چرخ های جلو و ۱۲.۸ اینچی در عقب استفاده می کند که در مقایسه با نسخه استاندارد که به ترتیب ۱۲ و ۱۱.۲ اینچی است، بهبود چشمگیری را نشان می دهد.

سیستم تعلیق و هندلینگ خودرو نیز بروزرسانی شده تا تجربه بهتری از یک رانندگی اسپرت را ایجاد کند.

در فضای داخل کابین از نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی برای تنظیمات سیستم سرگرمی استفاده شده است. سیستم صوتی استریو نیز از برند حرفه ای “بوز” با ۱۲ اسپیکر انتخاب شده و یک سانروف پانورامیک زیبایی مجموعه را تکمیل می کند. لوگوی ان لاین در روکش صندلی ها و برخی جزئیات دیگر نیز تم تیره به خود گرفته اند.

نسخه عادی سوناتا ۲۰۲۲ تریم ان لاین از ۳۳۴۵۰ دلار قیمت می خورد که اختلاف قیمت آن با این نسخه استاندارد چندان زیاد نیست.