بخشنامه ریلی جدید وزیر راه؛ تجربه شکست‌خورده آخوندی تکرار می‌شود؟

در حالی که وزیر راه و شهرسازی دستور به انتقال پروژه های عمرانی ریلی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور داده است، معاون وزیر از مخالفتش با این رویه خبر داد.

 رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در دستوری خطاب به سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران دستور داده تا طراحی و اجرای کلیه پروژه‌های زیرساختی ریلی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به شرکت راه آهن منتقل شود.

مشاور وزیر راه: این تصمیم اشتباه یک بار هم زمان آخوندی اتخاذ شد که صدمات جبران ناپذیری وارد کرد
پس از این تصمیم وزیر راه و شهرسازی، سید حسین میرشفیع مشاور وزیر راه و شهرسازی در پروژه‌های عمرانی با ارسال نامه‌ای خطاب به قاسمی وزیر راه با اشتباه خواندن این تصمیم جدید وزیر راه، اعلام کرد: یک بار هم در زمان وزارت عباس آخوندی این اتفاق رخ داد که سبب وارد شدن صدمات غیرقابل جبرانی به صنعت ریلی شد.

میرشفیع عدم اجرای پروژه‌های مهم زیرساختی ریلی از جمله برقی کردن راه آهن تهران-مشهد را که به شرکت راه آهن واگذار شده بودند را بعنوان شاهدمثال هایی برای عدم توفیق راه آهن در اجرای پروژه‌های زیرساختی ریلی در این نامه به رستم قاسمی یادآور شده است.

به گفته مشاور وزیر راه، بهتر است شرکت راه آهن به اجرای برنامه‌های نرم افزاری حمل و نقل ریلی خصوصاً حمل و نقل حومه‌ای بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *