وزیر کار: با پژوهش می‌توان مسیر غلط گذشته را کنار گذاشت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکید کرد: با بررسی مطالعات و سوابق گذشته می‌توانیم به راحتی مسیرهای غلط را کنار بگذاریم و راه درست را انتخاب کنیم.

«حجت‌الله عبدالملکی» در مراسم هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر این وزارتخانه و سازمان های تابعه بر اهمیت و ضرورت پژوهش تاکید کرد.
وی یکی از مصادیق مجاهدت در رفتار و کار را پژوهش دانست و گفت: باید ارتباط پژوهشگران این وزارتخانه با پژوهشگران داخلی، دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و اندیشکده‌ها به طور کامل برقرار شود، تا خدمات ماندگاری را برای مردم خلق کنیم.
عضو کابینه سیزدهم با اشاره به فرازی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع پژوهش با این مضمون که «اگر بودجه کشور را بخواهم تقسیم و تنظیم کنم، اولویت اول پژوهش خواهد بود»، اظهار داشت: این موضوع اهمیت و توجه به  موضوع پژوهش را دو چندان می کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: منابع پژوهشی وزارتخانه در قیاس با ماموریت های مهم و اصلی آن، بسیار اندک است، بر همین اساس، ضرورت دارد با برنامه ریزی و سیاستگذاری در این زمینه، خلاء موجود جبران شود.
عبدالملکی تاکید کرد: با بررسی مطالعات و سوابق گذشته می‌توانیم به راحتی مسیرهای غلط را کنار بگذاریم و راه درست را انتخاب کنیم، این کار موجب صرفه جویی در وقت و هزینه ها نیز می شود و کارآیی و کارآمدی را بالا می برد.
عبدالملکی تاکید کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پژوهش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید ارتباط وسیعی بین حوزه اجرا و دانش و پژوهش ایجاد کنیم، چرا که در غیر این صورت در مسیر تمدن سازی قرار نمی گیریم.
وی گفت: از رییس موسسه کار و تامین اجتماعی خواسته ام که ۵۰ اولویت پژوهشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه شناسایی و اعلام عمومی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: موضوعاتی نظیر رفع فقر، کاهش آسیب های اجتماعی، نظام تامین اجتماعی،  بازنشستگی، رونق بخش تعاون، اشتغال، بیکاری، حوزه بهداشت و درمان، مربوط به حوزه فعالیت این وزارتخانه است که بی شک با پژوهش و ارائه داده های معتبر و راه حل های کاربردی، می توان مسیر رسیدن به اهداف آن را کوتاه تر کرد.
همچنین در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر شد.
بر اساس اعلام ستاد هفته پژوهش حدود ۵۰۰ نفر از کارکنان وزارتخانه و ادارات کل اجرایی با ارسال مستندات علمی در فراخوان هفته پژوهش شرکت کردند که تعداد ۵ نفر به عنوان برتر در حوزه های مختلف انتخاب و در این مراسم تقدیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *