شبح ایستگاه فضایی بر روی ماه

آن نقطه غیرعادی بر روی ماه چیست؟ ایستگاه فضایی بین‌المللی است. با استفاده از زمان‌بندی دقیق، سکوی فضایی که در مدار زمین قرار دارد ماه گذشته در مقابل یک ماه نیمه روشن عکسبرداری شد.
تصاویری از عبور ایستگاه فضایی از مقابل ماه وجود دارند تا حدی نادر هستند، زیرا مستلزم برنامه‌ریزی، زمان‌بندی و حوصله می‌باشند. این عکس زیبا، بخشی از تصاویر ۱/۲۰۰۰ ثانیه‌ای از ویدئویی است که در هنگام عبور ایستگاه فضایی از مقابل ماه ثبت شده است. در این شبح از ایستگاه فضایی، “صفحات خورشیدی” و سازه‌های فلزی مشخص است. دهانه برخوردی “تیکو” در سمت چپ بالا مشخص است، همچنین سطح نسبتاً ناهموار به رنگ روشن مشخص است که به آن “ارتفاعات” نیز می‌گویند. مناطق نسبتاً صاف و تیره رنگ معروف به “ماریا” نیز در این عکس دیده می‌شود.
در واقع تضاد نور میان ارتفاعات درخشان‌تر و دریاوارهای تاریک باعث ایجاد الگوهایی می‌شوند که از نظر فرهنگ‌های مختلف به‌شکل‌هایی نظیر انسانی در ماه، خرگوش، بوفالو و اشکال دیگری دیده شده‌اند. ابزار آنلاین می‌توانند به شما بگویند که ایستگاه فضایی بین‌المللی چه زمانی از منطقۀ شما قابل مشاهده است. این عکس ماه گذشته از پیسون، آریزونا ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *