کنسرت چینی‌ها در فضا!

ایستگاه فضایی تیانگونگ چین که سه فضانورد جدید روز گذشته وارد آن شدند و قرار است شش ماه در آنجا بمانند یک مکان دنج خواهد بود.

 به نقل از چاینادیلی، جمعه شب چین دو فضانورد مرد به نام‌های “ژای زیگنگ” و “ای گوانگفو” و یک زن به نام “وانگ یاپینگ” را از زمین به مقصد ایستگاه فضایی خود فرستاد.

اکنون توجه رسانه‌ها و افکار عمومی به زندگی فضانوردان چینی که قرار است طی ماموریت شنژو-۱۳ شش ماه در فضا بمانند، معطوف شده است.

ژای زیگنگ فرمانده این ماموریت به خوشنویسی علاقه‌مند است و بنابراین قلم، جوهر، کاغذ  و سنگ جوهر که از لوازم ضروری خوشنویسی است را با خود به فضا برده است.

ژای علاوه بر موارد گفته شده چند موزیک ویدئو و کلیپ از مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های مورد علاقه‌اش را نیز به آنجا برده تا در اوقات فراغت آنها را مشاهده کند.

موسیقی می‌تواند پیوندی برای بهتر شدن حال این سه فضانورد باشد به همین دلیل علاوه بر ژای دو فضانورد دیگر نیز برنامه‌ای برای پخش موسیقی در فضا دارند. دو فضانورد دیگر این ماموریت نیز چند وسیله با خود برده‌اند. برای مثال ای گوانگفو چند ساز قابل حمل با خود برده اما وانگ گفته وسیله او متفاوت و بزرگ است اما از جزییات ابزاری که با خودش به فضا برده، چیزی نگفته است. وانگ، اولین زن فضانورد چینی که وارد ایستگاه فضایی تیانگونگ شده است گرچه جزئیات ابزار خود را تاکنون فاش نکرده است اما گفته قرار است در ایستگاه فضایی یک اجرای موسیقی داشته باشد.

انجام این اجرا با واکنش افراد زیادی روبرو بوده است و افراد در رسانه اجتماعی شبه توییتر چینی “ویبو” شروع به زدن حدس‌هایی درباره زمان آن اجرا کرده‌اند.

یکی از کاربران در این باره گفته بود: شاید هر سه آنها با هم در مراسم جشن سال نو چینی یک اجرا داشته باشند که همه افراد نیز بتوانند آن را مشاهده کنند.

وانگ و ای نیز به دلیل علاقه و وابستگی به خانواده‌هایشان چند عکس خانوادگی نیز با خود به آنجا برده‌اند.

وانگ در حال حاضر هدایای سال نو دو همکارش را آماده کرده است. او در این باره گفت: این یک سورپرایز بزرگ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *