معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری خرم‌آباد ماجرای حادثه آلودگی آب روستای سرکانه عباس‌آباد “تکانه گله‌دار” از توابع خرم‌آباد را تشریح کرد.

کامبیز نورخدایی  با اشاره به آخرین  وضعیت  حادثه  شب  گذشته روستا  سرکانه عباس‌آباد (تکانه گله دار) اظهارداشت:  در روستای تکانه گله‌دار از توابع شهرستان خرم‌آباد  ۴۰۰ نفر  جمعیت در قالب ۶۰ خانوار  زندگی می‌کنند که متاسفانه  شب گذشته  افراد  ناشناس  به دلیل اختلافات  خانوادگی  اقدام به آلوده کردن آب  روستا می‌کنند.

وی افزود: دو خانواده از روستای مذکور طی چند ماه  گذشته به دلیل اختلافات خانوادگی که  پرونده آنها در دادگستری در حال جریان است  بارها باهم درگیری داشته‌اند و طی روزهای اخیر نیز طرفین دعوا و یا افرادی دیگر که قصد سوء استفاده از این موضوع را دارند اقدام  به تیراندازی به ترانس برق روستا کرده‌ بودند .

معاون سیاسی، امنیتی فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: شب گذشته نیز افرادی ناشناس  با استفاده از سموم  مورد استفاده در کشاورزی اقدام به آلوده کردن آب شرب روستا کردند که بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه عوامل  نیروی انتظامی، بسیج، فرمانداری و بخشدار مرکزی خرم‌آ‌باد و عوامل آبفا در محل حضور پیدا کردند.

وی بیان کرد: متاسفانه براثر مسمومیت آب شرب روستای مذکور ۱۴ نفر مسموم و به بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد منتقل شدند که خوشبختانه پس از سم‌زدایی بدن مصدومان  حال عمومی آنها خوب گزارش شد و از بیمارستان مرخص شدند و تنها یک کودک ۹ ساله در بیمارستان بستری است که البته حال عمومی این کودک نیز رضایت‌بخش است.

وی  با بیان اینکه هم‌اکنون آبرسانی به وسیله تانکر در روستا انجام می‌شود بیان کرد:  بلافاصله پس از حادثه عوامل واحد اتفاقات آب امور آب وفاضلاب شهرستان خرم‌آباد و کنترل کیفیت شرکت به در روستای مورد نظر حضور پیدا کرده و به دلیل جلوگیری از  آسیب به سلامت مردم روستا آب شرب شبکه  را قطع و عملیات سالم‌سازی شبکه آب درحال انجام  است  که تا پایان امروز سیستم آبرسانی آب شرب روستا وصل می‌شود.

نورخدایی گفت: با اقدامات انجام شده توسط نیروی انتظامی سرنخ هایی از  عاملان این حادثه پیدا و در حال شناسایی آنها هستند.