سایت فوتبالی نوشت: آیا مهاجم جوان قرمزها برگ برنده یحیی در دربی خواهد بود؟
مهدی عبدی که تخصص خوبی در گل زدن در بازی‌های حساس دارد در پیش دربی هم  مقابل نفت مسجد سلیمان گل زد تا نشان دهد از آمادگی بالایی برای بازی روز شنبه دارد.
عبدی از اولین فصل حضورش در تیم بزرگسالان پرسپولیس خاطره فوق‌العاده‌ای دارد چرا که موفق شد در اولین حضورش در دربی و در دیداری که گابریل کالدرون هدایت پرسپولیس را به عهده داشت، دروازه حسین حسینی را باز کند تا آندره‌آ استراماچونی در تنها تجربه حضورش در دربی تهران بازنده شود.
عبدی که او را متخصص گلزنی در بازیهای بزرگ پرسپولیس می‌دانند، فصل گذشته و در تساوی ۲-۲ شاگردان یحیی گل‌محمدی مقابل تیم محمود فکری موفق به گلزنی شد و امیدوار است که برای سومین فصل متوالی در دربی دور رفت گل بزند و به نوعی هت‌تریک کرده باشد.
عبدی البته از دربی، خاطره بد هم دارد چرا که فصل گذشته نتوانست در ضربات پنالتی دروازه استقلال را باز کند تا پرسپولیس برای دومین فصل متوالی، از حریف سنتی‌اش در جام حذفی شکست خورده باشد.
با این همه، مهاجم جوان پرسپولیس خودش را یک دربی‌باز می‌داند. او دیروز درباره این موضوع به ایران‌ورزشی گفته بود: هیچ فشار روانی را روی خودم احساس نمی‌کنم و اتفاقاً خیلی هم راحتم چون دربی‌بازم و یکجورهایی شاید راحت‌تر هم در آن دیدار، بازی می‌کنم.