سرمربی تیم فوتبال لیورپول درباره آینده تیم فوتبال نیوکاسل به اظهار نظر پرداخت.
مالکیت تیم فوتبال نیوکاسل هفته گذشته با مبلغی در حدود ۳۰۵ میلیون پوند به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستانی منتقل شد. بعد از علنی شدن این موضوع، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره انتقال بازیکنان یا مربیان جدید به این تیم انگلیسی مطرح شده است. به همین سبب انتقال مالکیت با واکنش‌های مختلفی (اعم از موافق یا مخالف) همراه بوده است.
به تازگی یورگن کلوپ، سرمربی تیم فوتبال لیورپول در این باره به اظهار نظر پرداخته است. وی در بخش‌هایی از صبحتش علناً اعلام می‌کند با ورود مالکان متمول نیوکاسل پول زیادی به هدر خواهد رفت: این تضمین برای نیوکاسل وجود دارد که نقش مهمی را در ۲۰ یا ۳۰ سال آینده در دنیا فوتبال ایفا کند. ممکن است پول زیادی به هدر برود، اما در درازمدت افراد خوب بسیاری در فوتبال وجود دارند و نیوکاسل نیز آن‌ها را پیدا خواهد کرد. این انتخاب من نیست و ما فقط باید با واقعیت‌ها کنار بیاییم.
وی درباره مسائل سیاسی و حقوق بشری پیرامون مالکان عربستانی تصریح کرد: نمی‌خواهم به این موضوع بپردازم چون به من مربوط نیست. هیچ نظر مغایری درباره نگرانی‌های حقوق بشری در عربستان وجود ندارد. جای هیچ سوالی در این زمینه نیست. هیچکس حرف قابل توجهی در این باره نزده و من هم آماده نیستم تا نظرم را ابراز کنم، چه خوب باشد و چه بد.