شروع چالش مهدوی‌کیا با سرمربیان لیگ برتری

با نزدیک شدن به رقابت های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا کادرفنی تیم امید و باشگاه های لیگ برتری وارد چالش تکراری شده‌اند.
تیم فوتبال امید ایران چند روز دیگر باید کار خود را در رقابت های مرحله مقدماتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا شروع کند و شاگردان مهدی مهدوی‌کیا برای حضور در بازی ها راهی تاجیکستان خواهند شد. ایران که در این مسابقات با تیم های تاجیکستان، نپال و لبنان همگروه است، طی روزهای ۳ تا ۹ آبان ماه بازی های خود را انجام خواهد داد.
حالا در فاصله چند روز تا اعزام تیم امید و شروع بازی های ملی پوشان اما چالش همیشگی درباره تیم امید به وجود آمده است.
یکی از معضلات تیم ملی امید ایران همواره این بوده که بازی هایش در فیفادی ها برگزار نمی‌شود و از این رو باشگاه ها حق دارند از نظر قانونی نفرات خود را در روزهای غیر از فیفادی به تیم امید ندهند. این مساله همواره به یک چالش میان باشگاه های لیگ برتری و دست اندرکاران تیم امید تبدیل شده اما هر بار با درخواست و خواهش این موضوع حل شده است.
حالا اما در آستانه شروع لیگ برتر بازی های تیم امید بار دیگر صدای برخی سرمربیان و باشگاه های لیگ برتری را در آورده است.
اردوی تیم ملی امید با حضور ۲۹ بازیکن نهایی روز گذشته به پایان رسید و قرار است مهدی مهدوی‌کیا چند روز دیگر لیست نهایی ۲۳ نفره خود را اعلام کند. این در حالی است که در همین اردوی گذشته نیز برخی باشگاه ها حاضر نشدند بازیکنان خود را به تیم امید بدهند و مهدوی کیا مجبور شد اردوی تیمش را در غیاب برخی بازیکنان برگزار کند.
از سوی دیگر در فاصله زمانی ۳ تا ۱۰ آبان که تیم امید ۳ بازی دارد، دو هفته از رقابت های لیگ برتر طبق برنامه سازمان لیگ برگزار می‌شود و طبیعی است مربیان نخواهند بازیکنان خود را در دو بازی حساس لیگ برتر از دست بدهند. از این رو اعتراض ها به زمان مسابقات لیگ برتر از حالا شروع شده است.
برخی باشگاه های لیگ برتری با سازمان لیگ فوتبال در این خصوص نامه نگاری کرده‌اند که حاضر نیستند در روزهایی که تیم شان بازی دارد، نفرات خود را به تیم امید بدهند. از این رو باشگاه ها که قرارداد حرفه ای با بازیکنان دارند حق دارند در روزهایی که فیفادی هم نیست نفرات را به تیم امید ندهند.از طرف دیگر مهدوی کیا و همکارانش هم نمی‌توانند بدون بازیکنان اصلی که ستاره های لیگ برتر محسوب می‌شوند تیم شان را به رقابت ها ببرند.
حالا به نظر می‌رسد بهترین تصمیم از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تعویق بازی هفته های دوم و سوم تیم هایی است که در تیم امید نماینده دارند و این موضوع می‌تواند هم سرمربیان لیگ برتری را راضی کند و هم تیم امید با نفرات کامل به مسابقات برود.
از سوی دیگر با توجه به اینکه باشگاه هایی که بیشترین نماینده را در تیم امید دارند،‌در تیم ملی بزرگسالان نماینده ای ندارند، می‌شود بازی های معوق شده این تیم ها را در روزهایی که تیم ملی باید به مصاف لبنان و سوریه برود، برگزار کرد.
باید منتظر ماند و دید در نهایت این چالش به کجا می‌انجامد و مسئولان فدراسیون فوتبال چه تصمیمی در این خصوص خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *